הסיפור שלנו: אשריאן - בית לרהיטים

אוקטובר 2023 - מה השתנה?

הגיע הזמן שנעשה את זה רשמי, נעים מאוד: אשריאן - בית לרהיטים

הסיפור שלנו מתחיל עוד בקשאן, משם עלו סבי המשפחה נג׳את ויפה אשריאן ז״ל.

בצעירותו נג׳את החל לעסוק בסחר טקסטיל ושטיחים, התחתן עם יפה בשנת 1943 ויחד עם ששת ילדיהם הקטנים עלו בשנת 1958 לארץ ישראל לקריית שמונה הצפונית.
נג׳את עבד במסירות במפעל ״חולה טקסטיל״ המיתולוגי, יפה שגידלה את הילדים במסירות, עבדה אף היא בתפירה במתפרה קטנה וגם באומנות טקסטיל וסריגת תמונות, יחד, יד ביד הקימו בית לתפארת בארצנו הצעירה. 

ביולי 1960 נולד בן הזקונים יוסף (יוסי), בעל חוש טכני ויצירתי מפותח במיוחד מגיל צעיר, למד בבית הספר מכונאות רכב ולאחר מכן שירת גם כמכונאי טנקים בצה״ל.
באוקטובר 1981, סיים יוסי את שירותו הצבאי, והחליט שעתידו כעצמאי, יחד עם אביו נג׳את ואחיו משה פתחו את חנות הרהיטים הקטנה ״רהיטי הצפון - אחים אשריאן״ בקריית שמונה.

בחנות הקטנה שתמיד הייתה מלאת חום, משפחתיות וסטייל, בדיוק כמו בבית משפחת אשריאן, נמכרו מטבחים, ארונות בגדים, חדרי שינה, מזנונים וסלונים בעיקר בייבוא מאיטליה.
השנים חלפו, הלקוחות הצעירים התחתנו ומשפחותיהם התרחבו, ובעקבות ההתיישבות המתפתחת בגליל נולדו גם צרכים חדשים ודרישה לסגנונות עיצוב חדשים ומעניינים!

בעזרת הניסיון והידע שנצבר התפתחה במהירות רהיטי הצפון לחברה יצרנית עצמאית שמשנה ומתאימה את מוצריה למידות, לאופי ולסגנון הבתים ברחבי הגליל לפי דרישת הלקוחות ו״אשריאן״ הפך מילה נרדפת לרהיטים באזור.

בשנת 1997 נרכש אולם התצוגה החדש והגדול של החברה שמשמש כ- SHOW ROOM העיקרי גם כיום, הורחב היצע המוצרים ובעקבות ניתוח אסטרטגי הוחלט על התמקדמות ברהיטים וכניסה לעולם הריהוט המשרדי.
בשנת 2006, עם התרחבות המשפחה וצרכיה, החליטו האחים יוסי ומשה על דרכים עצמאיות, יוסי רכש את זכויותיו וחלקו של אחיו בחברה ורהיטי הצפון עברה לבעלותו המלאה של יוסי ומאז נקראת ״רהיטי הצפון אשריאן יוסי ובניו בע״מ 1981״.


יהונתן, בן 15 באותה תקופה, חשב שאתר אינטרנט יכול להיות תוספת נחמדה לעסק המתחדש וכך הצטרף באופן לא רשמי לעסקי המשפחה.
לאחר מספר חודשים הגיעה שיחת טלפון שבעקבותה מכירה ראשונה שגרמה ליוסי ויהונתן להבין שיש פוטנציאל לענף הרהיטים בזירת האונליין החדשנית דאז.
בנקודה זו, הצטרף רשמית דור ההמשך למפעל המשפחתי ובמרץ 2007 הושק אתר האינטרנט AY, ואיתו החזון להנגיש את חווית הרכישה הייחודית לכל רחבי הארץ, מתוך אהבה ומסירות גדולה למקצוע.

וככה משנה לשנה המשיכה החברה לצמוח ולגדול והחלה לספק את מוצריה בפריסה ארצית רחבה עם אלפי לקוחות ומשפחות מרוצות מכל רחבי הארץ ולא רק בצפון. 

בשנת 2018 AY דורג בטופ 5 של אתרי האונליין במדינת ישראל לרכישת ריהוט אונליין (ישראל היום) והכיל אלפי מוצרים שתוכננו ופותחו עם השנים במפעל המשפחתי לצד פריטי ריהוט של המותגים המובילים בארץ ובעולם.
הרצון להוביל ולחדש המשיך לבעור ומתוך הסתכלות אל העתיד, הוחלט על פיתוח אתר מתקדם וחדשני יותר ובנובמבר 2019, הושק אתר החברה החדש.

מיד הופיעה הקורונה ששינתה את החוקים והאיצה את התפתחות זירת האונליין, אך גם הביאה איתה הזדמנויות וצרכים חדשים ברחבי הארץ, ושוב החברה הצפונית הותיקה הצליחה לענות על הצורך, להתפתח ולהגדיל את היצע מוצריה ותחומי פעילותה.

בסוף 2022, לאחר ניתוח עסקי נוסף הוחלט על מיתוג מחדש ואיחוד רשמי בין הפעילות האזורית לפעילות הארצית. וכך באופן טבעי נולד המותג ״ASHERIAN | אשריאן , בית לרהיטים״.

הסיסמא שהוטמעה עם השנים "הבית שלכם" היא לא רק סיסמא, הלקוחות מרגישים בבית, סבא מביא בן שמביא נכד שמביא נין כבר מעל 40 שנה - מאז 1981. זהו רגע חזק ומרגש בפני עצמו.

באוקטובר 2023, 42 שנים אחרי שנפתחה החנות הקטנה בקריית שמונה ואחרי הרבה מחשבה, הושק המותג והחזון העתידי כפי שאנחנו אוהבים לעשות, על פי המסורת, מאז 1981.

ברוכים הבאים לחוויה דיגיטלית מקצועית, שקופה ובטוחה שמאפשרת רכישת ריהוט בהתאמה אישית בליווי מקצועי צמוד בלי לצאת מהבית!

אנחנו גאים להיות אחת מחברות הריהוט הוותיקות, המשפיעות ובין היחידות בענף הריהוט במדינת ישראל שקיימת ברציפות מאז 1981.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת,

אשריאן יוסי, יהונתן וכל משפחת אשריאן רהיטים. 

הזמנות ושירות לקוחות - 04-6943273, פקס - 04-6940273. מייל - info@asherian.co.il

שעות פעילות: ימים א׳ - ו׳ : 08:30 - 13:00 ובימים א׳, ב׳, ג׳, ה׳ גם 16:00 - 19:30.

אולם תצוגה ראשי - מרכז הכיכרות, ארלוזורוב 5, קרית שמונה.

רהיטי הצפון אשריאן יוסי ובניו בע״מ ח.פ 512083502

מחלקת פרויקטים - מתחמה בריהוט לשוק המוסדי (מלונות, משרדים ועוד) המאפשרת למוסד להנות מכוח של יצרן ויבואן ביחס אישי ומקצועי ביותר לכל תקציב וצורך.